Топ 10 @ 10 26.02.2018


1
Cover Me (Dixon Remix)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
4
2
Sand in your shoes
ARTBAT & Dino Lenny
| 1 Недела во листата
1
3
Nightmares (Original Mix)
Set Mo feat. Scott Quinn
| 1 Недела во листата
0
4
Rhythm Touch (Deep & Salty Rub)
Miguel Migs
| 1 Недела во листата
0
5
Desert Sunlight (Extended Mix)
Dean Mickoski
3 | 2 Недели во листата
0
6
Piece Of Soul (Original Mix)
Bas Roos Guy Steve
5 | 2 Недели во листата
4
7
Take It Slow (Mollono.Bass Remix)
Slow Nomaden
4 | 2 Недели во листата
0
8
Lost Miracle (Original Version)
Sebastien Leger
3 | 3 Недели во листата
0
9
Horizons
Kevin Di Serna
5 | 2 Недели во листата
1
10
Acido
Karmon
4 | 3 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Mark McLoughlin одосно Marti Pellow, вокалист Wet Wet Wet (1994 UK No. 1 'Love Is All Around' - мине 15 недели на првото на британската топ листа, и 20 други UK Top 40 синглови).
  • 1968 - Роден е Damon Albarn, вокалист во Blur (1994 UK No.1 албум 'Park Life' - мине 2 години на британската топ листа, 1995 UK No. 1 'Country House' и уште 12 други UK Top 40 синглови) и на Gorillaz (2005 UK No.1 'Dare').
  • 1953 - Родена е Yvette Marie Stevens, односно Chaka Khan (1984 UK No.1 & USА No.3 'I Feel For You').
  • 1996 - US No.1 Celine Dion 'Because You Loved Me'
  • 1985 - Billy Joel се жени со моделката Christie Brinkley на брод кој плови покрај Статуата на слободата. Ќе се разведат по 10 години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје