Мак Топ 5 18.03.2018


1
Камо тебе да те имам
Лозано
3 | 3 Недели во листата
4
2
Староста доаѓа
Гуру Харе и Игор Џамбазов
| 4 Недели во листата
9
3
Не чини
Betahouse feat. Владимир Петрович
2 | 5 Недели во листата
0
4
Пола човек
ДНК
1 | 2 Недели во листата
2
5
Слаба страна
Антониа Гиговска
| 1 Недела во листата
9
Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Mark McLoughlin одосно Marti Pellow, вокалист Wet Wet Wet (1994 UK No. 1 'Love Is All Around' - мине 15 недели на првото на британската топ листа, и 20 други UK Top 40 синглови).
  • 1964 - Во В.Британија издадена е поетската книга на John Lennon, 'In His Own Write'. Делови од книгата претходно биле објавени во колумната на Lennon, 'Beachcomber'.
  • 1996 - US No.1 Celine Dion 'Because You Loved Me'
  • 1968 - Роден е Damon Albarn, вокалист во Blur (1994 UK No.1 албум 'Park Life' - мине 2 години на британската топ листа, 1995 UK No. 1 'Country House' и уште 12 други UK Top 40 синглови) и на Gorillaz (2005 UK No.1 'Dare').
  • 1997 - U2 го добиваат петтиот американски бр.1 албум ‘Pop’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје