Хит Парада 17.03.2018


1
Him & I
G-Easy & Halsey
1 | 10 Недели во листата
7
2
God’s Plan
Drake
1 | 4 Недели во листата
2
3
Say Something
Justin Timberlake feat Chris Stapleton
2 | 7 Недели во листата
4
4
IDGAF
Dua Lipa
| 9 Недели во листата
3
5
Wild Love
James Bay
1 | 4 Недели во листата
2
6
Don’t make me…
Sting & Shaggy
4 | 2 Недели во листата
2
7
Paradise
George Ezra
2 | 2 Недели во листата
1
8
Friends
Marshmello and Anne-Marie
3 | 5 Недели во листата
3
9
Lullaby
Sigala feat. Paloma Faith
2 | 3 Недели во листата
2
10
Meant To Be
Bebe Rexha feat.Florida Georgia Line
2 | 3 Недели во листата
4
11
Pray For Me
The Weeknd feat Kendrick Lamar
12 | 5 Недели во листата
2
12
Real Friends
Camila Cabello
1 | 8 Недели во листата
0
13
These Days
Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore
3 | 7 Недели во листата
3
14
One Foot
Walk On The Moon
2 | 10 Недели во листата
0
15
No Excuses
Meghan Trainor
| 1 Недела во листата
3
16
Then
Anne-Marie
3 | 11 Недели во листата
5
17
Make Me Feel
Janelle Monae
1 | 2 Недели во листата
2
18
Fine Line
Mabel & Not3s
4 | 6 Недели во листата
2
19
Strangers
Halsey ft. Lauren Jauregui
| 1 Недела во листата
18
20
Psycho
Post Malone feat Ty Dolla Sign
5 | 3 Недели во листата
1
21
Lost and Found
Eye cue
| 1 Недела во листата
81
22
We’re going home
Vance Joy
3 | 9 Недели во листата
0
23
Supermarket Flowers
Ed Sheeran
6 | 3 Недели во листата
0
24
Rooftop
Nico Santos
4 | 11 Недели во листата
1
25
Trigger Bang
Lily Allen
3 | 2 Недели во листата
0
26
Nuh Ready Nuh Ready
Calvin Harris feat PartyNextDoor
5 | 4 Недели во листата
1
27
Check
Kojo Funds feat. RAYE
3 | 5 Недели во листата
0
28
Mine
Bazzi
2 | 2 Недели во листата
1
29
Stranger Things
Kygo feat. OneRepublic
1 | 6 Недели во листата
0
30
Sick boy
Chainsmokers
| 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1972 - Родена е Beverly Knight (2002 UK No. 10 ‘Shoulda Woulda Coulda’).
  • 1964 - Во В.Британија издадена е поетската книга на John Lennon, 'In His Own Write'. Делови од книгата претходно биле објавени во колумната на Lennon, 'Beachcomber'.
  • 1953 - Родена е Yvette Marie Stevens, односно Chaka Khan (1984 UK No.1 & USА No.3 'I Feel For You').
  • 1991 - USА No.1 Timmy T 'One More Try'
  • 1991 - R.E.M. Го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Out Of Time', на кој се сингловите 'Losing My Religion' и 'Shiny Happy People.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје