Хит Парада 17.02.2018


1
Real Friends
Camila Cabello
| 4 Недели во листата
1
2
IDGAF
Dua Lipa
| 5 Недели во листата
0
3
We’re going home
Vance Joy
| 5 Недели во листата
0
4
Then
Anne-Marie
1 | 7 Недели во листата
0
5
One Foot
Walk On The Moon
2 | 6 Недели во листата
0
6
Rooftop
Nico Santos
2 | 7 Недели во листата
2
7
Say Something
Justin Timberlake feat Chris Stapleton
1 | 3 Недели во листата
0
8
These Days
Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore
| 3 Недели во листата
1
9
Fine Line
Mabel & Not3s
3 | 2 Недели во листата
1
10
Check
Kojo Funds feat. RAYE
| 1 Недела во листата
0
11
Never Be The Same
Camila Cabello
2 | 8 Недели во листата
1
12
The Middle
Zedd & Grey feat. Maren Morris
2 | 2 Недели во листата
1
13
The Weekend (Funk Wav Remix)
SZA & Calvin Harris
| 4 Недели во листата
0
14
Savior
Iggy Azalea feat Quavo
| 1 Недела во листата
1
15
Bad At Love
Halsey
4 | 6 Недели во листата
0
16
Katchi
Ofenbach & Nick Waterhouse
2 | 5 Недели во листата
0
17
Friends
Marshmello and Anne-Marie
| 1 Недела во листата
0
18
Stranger Things
Kygo feat. OneRepublic
3 | 2 Недели во листата
0
19
Til I'm Done
Paloma Faith
3 | 4 Недели во листата
0
20
Hold Me Tight Or Don't
Fall Out Boy
5 | 3 Недели во листата
1
21
Sick boy
Chainsmokers
3 | 2 Недели во листата
0
22
Pray For Me
The Weeknd feat Kendrick Lamar
| 1 Недела во листата
0
23
So Far Away
Martin Garrix and David Guetta feat. Jamie Scott and Romy Dya
6 | 3 Недели во листата
0
24
My My My
Troye Sivan
5 | 3 Недели во листата
0
25
End Game
Taylor Swift feat Ed Sheeran & Future
7 | 5 Недели во листата
0
26
I Fall Apart
Post Malone
6 | 4 Недели во листата
0
27
Tip Toe
Jason DeRulo feat. French Montana
5 | 10 Недели во листата
0
28
Him & I
G-Easy & Halsey
5 | 6 Недели во листата
1
29
For You
Liam Payne & Rita Ora
2 | 6 Недели во листата
1
30
Leave A Light On
Tom Walker
5 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1933 - Родена е пејачката, актерка и поетеса Yoko Ono, сопруга на John Lennon. Се преселила од Токио во Њујорк кога имала 14 години и го запознала Lennon во 1969 година.
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1972 - Радиото KDAY од Лос Анџелес цел ден пушта две нови песни од Rolling Stones, откако добило украдени траки од домот на продуцентот на групата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје