10. Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1997 - U2 го добиваат петтиот американски бр.1 албум ‘Pop’.
  • 1996 - US No.1 Celine Dion 'Because You Loved Me'
  • 1985 - Поранешниот фронтмен на Creedence Clearwater Revival, John Fogerty доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Centerfield.'
  • 1985 - Billy Joel се жени со моделката Christie Brinkley на брод кој плови покрај Статуата на слободата. Ќе се разведат по 10 години.
  • 1991 - USА No.1 Timmy T 'One More Try'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје