Хит Парада 15.09.2018


1
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
| 3 Недели во листата
10
2
Body
Loud Luxury feat. Brando
1 | 7 Недели во листата
1
3
Eastside
Benny Blanco, Halsey & Khalid
1 | 6 Недели во листата
4
4
The Weight Is Gone
Albin Lee Meldau
3 | 3 Недели во листата
1
5
In My Feelings
Drake
1 | 7 Недели во листата
1
6
Lucid dreams
Juice WRLD
| 4 Недели во листата
0
7
High Hopes
Panic at The Disco
2 | 3 Недели во листата
1
8
Electricity
Dua Lipa, Diplo, Mark Ronson
6 | 2 Недели во листата
6
9
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
1 | 2 Недели во листата
0
10
Drive
Black Coffee & David Guetta feat. Delilah Montague
| 1 Недела во листата
1
11
No Brainer
DJ Khaled feat. Justin Bieber, Chance the Rapper & Quavo
6 | 4 Недели во листата
1
12
Nice For What
Drake
18 | 8 Недели во листата
0
13
Youngblood
5 Seconds of Summer
5 | 5 Недели во листата
2
14
In My Mind
Dynoro feat. Gigi D'Agostino
3 | 6 Недели во листата
0
15
Clandestino
Shakira & Maluma
3 | 4 Недели во листата
2
16
Sober
Nile Rodgers & Chic feat. Craig David & Stefflon Don
| 1 Недела во листата
1
17
Connection
One Republic
4 | 6 Недели во листата
0
18
I Love It
Kanye West & Lil Pump & Adele Givens
| 1 Недела во листата
1
19
All I Am
Jess Glynne
4 | 3 Недели во листата
0
20
Side Effects
The Chainsmokers feat. Emily Warren
1 | 5 Недели во листата
1
21
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
3 | 6 Недели во листата
0
22
Back and Forth
MK & Jonas Blue feat. Becky Hill
| 1 Недела во листата
0
23
End of an Era
Michelle Gurevich
6 | 2 Недели во листата
0
24
I Like Me Better
Lauv
8 | 2 Недели во листата
2
25
Sour Diesel
ZAYN
5 | 6 Недели во листата
1
26
Remind Me To Forget
Kygo feat. Miguel
5 | 6 Недели во листата
2
27
Natural
Imagine Dragons
4 | 7 Недели во листата
0
28
Only Love
Mary J Blige
4 | 2 Недели во листата
2
29
O Me O My
Son Little & Gavin Moss
7 | 9 Недели во листата
2
30
Only You
Cheat Codes & Little Mix
1 | 9 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје