Емисии


Toyota Play DJ

60 минути музика
Водител: Ерик Фокс
Од понеделник до петок од 14:00 до 15:00
Музички времеплов
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје