Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1970 - Со настапот во Њукесл, Англија, Grateful Dead го имаат првиот настап надвор од САД.
  • 1992 - Објавено е дека Freddie Mercury најголемиот дел од своето богатство, околу 10 милиони фунти, и ги препишал на својата долгогодишна пријателка Mary Austin.
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје