Топ 10 @ 10 28.10.2019


1
1995 (Original Mix)
&ME
4 | 5 Недели во листата
9
2
Melodia(Original mix)
DSF
| 1 Недела во листата
5
3
The End (Original Mix)
Budakid
| 1 Недела во листата
3
4
E'na Pasione (Original Mix)
Birds of Mind
3 | 2 Недели во листата
3
5
Temple of Time (Original)
Mark Alow
| 1 Недела во листата
4
6
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
4 | 5 Недели во листата
3
7
Creme (Original Mix)
Sebastien Leger, Roy Rosenfeld
4 | 3 Недели во листата
3
8
The witness
Crazy P
4 | 3 Недели во листата
4
9
Yume (Sabb Edit)
Dorian Craft, LVTECE
3 | 2 Недели во листата
4
10
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
2 | 4 Недели во листата
6
Музички времеплов
  • 2000 - Музичките продавници HMV одбиваат да го продаваат новиот сингл на Offspring, зашто бендот решил песната да ја понуди за бесплатно даунлодирање преку својот официјален веб сајт.
  • 1990 - Продуцентот Frank Farin ги отпушта членовите на Milli Vanilli, Rob Pilatus и Fabrice Morvan, зашто тие инсистирале навистина да пеат на новиот албум.
  • 1936 - Роден е Freddie Garrity, вокалист Freddie & The Dreamers. 'I'm Telling You Now'
  • 2000 - Поранешниот пејач на Kajagoogoo, Limahl, за малку избегнал смрт кога во возот со кој патувал избувнал пожар.
  • 1954 - Роден е Alexander O'Neal. 'Fake'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје