Мак Топ 5 27.10.2019


1
Зборови
Дина
| 1 Недела во листата
3
2
Љубовта не боли
Славица Ангелова
| 1 Недела во листата
32
3
Не можам без тебе
Мина Блажев
| 1 Недела во листата
3
4
Патник
Дупер
| 1 Недела во листата
8
5
Повторно замина
Ds Collective
| 1 Недела во листата
6
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е канадскиот пејач, текстописец и гитарист Neil Young.
  • 1968 - Британскиот ланец продавници W.H. Smiths одбива да го продава албумот на Jimi Hendrix Experience, 'Electric Ladyland', зашто на обвивката биле прикажани голи девојки.
  • 1983 - UЅА No.1 Lionel Richie 'All Night Long' (ова станува најпродаван сингл на Motown)
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • 1999 - Gary Glitter добива 4-месечна затворска казна зашто даунлодирал детска порнографија од интернет.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје