Party in the park in London 2004

Музички времеплов
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1972 - Jethro Tull започнуваат три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Thick As A Brick'.
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје