Grammy Awards 2010

Музички времеплов
  • 1988 - Tracy Chapman доаѓа на првото место на американската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 2000 - Eminem го започнува 8-неделниот престој на првото место на американската албумска листа со дебито 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје