WMC 2010 in Miami

Музички времеплов
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • 1997 Colonel' Tom Parker, менаџерот и агент на Elvis Presley, загинува на 87 години.
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • 1989 Bobby Brown доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Don't Be Cruel'.
  • 1992 Billy Idol е обвинет за напад и злоупотреба во инцидент случен пред ресторан во западен Холивуд. Казнет е со 2.700 долари и мора бесплатно да се појави во анти-дрога реклами.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје