EXIT 2010

Музички времеплов
  • 1948 - Роден е Errol Brown, вокалист во Hot Chocolate. You Sexy Thing
  • 2002 - Градот Атланта денешниот ден им го посветува на TLC во чест на членката на групата, Lisa 'Left Eye' Lopes, која неколку месеци претходно загинува во сообраќајка.
  • 1983 - UЅА No.1 Lionel Richie 'All Night Long' (ова станува најпродаван сингл на Motown)
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • 1945 - Роден е канадскиот пејач, текстописец и гитарист Neil Young.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје