Brit Awards 2013

Музички времеплов
  • 1988 - Pet Shop Boys го имаат првиот настап во живо.
  • 1982 - Roxy Music го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Avalon'.
  • 1971 - Grand Funk Railroad надминуваат рекорд на Beatles кога концерт на њујоршки стадион го распродаваат за 72 часа.
  • 1956 - Elvis Presley настапува на ABC и додека ја изведува 'Hound Dog' ги прави познатите 'спираловидни' движења. Публиката полудува по него!
  • 1988 - Сопругата на Eric Clapton, Patti бара развод.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје