MTV EMA 2006 Copenhagen

Музички времеплов
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје