Brit Awards 2003

Музички времеплов
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје