EXIT 2005

Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 Madness 'House Of Fun'
  • 1967 - Роден е диџејот и продуцент Roger Sanchez.
  • 1991 - Seal започнува три неделен престој на првото место на британската топ листа со деби албумот што го носи неговото име.
  • 1963 - USА No.1 Lesley Gore 'It's My Party'
  • 1972 - Во Лондон е првиот ден од снимањето на новиот материјал на Pink Floyd, што подоцна ќе прерасне во легендарниот албум 'Dark Side Of The Moon'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје