WMC 2012

Музички времеплов
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • 1994 - Oasis за првпат се наоѓаат на насловната страна на влијателниот магазин NME.
  • 1994 - Wet Wet Wet го започнуваат 15-неделниот престој на првото место на британската сингл листа со 'Love Is All Around'.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје