Eurosong - Kyiv 2005

Музички времеплов
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје