Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје