Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1999 - Gary Glitter добива 4-месечна затворска казна зашто даунлодирал детска порнографија од интернет.
  • 1945 - Роден е канадскиот пејач, текстописец и гитарист Neil Young.
  • 1948 - Роден е Errol Brown, вокалист во Hot Chocolate. You Sexy Thing
  • 1968 - Британскиот ланец продавници W.H. Smiths одбива да го продава албумот на Jimi Hendrix Experience, 'Electric Ladyland', зашто на обвивката биле прикажани голи девојки.
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје