Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1955 - Магазинот Billboard го прогласува Elvis Presley за најнадежен нов кантри и вестерн артист.
  • 2004 - На церемонија во Лондон, Robbie Williams, Rolling Stones и Queen се внесени во првиот британски Hall of Fame.
  • 1989 - UK No.1 Lisa Stansfield 'All Around The World'
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • 1956 - Роден е Ian Craig Marsh од Heaven 17 и Human League.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје