Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1996 - На британска ТВ прикажана е снимка со Bjork како пристигнува на аеродром во Тајланд и напаѓа новинарка, така што ја турка на земја и и ја удира главата. Bjork подоцна ќе се извини.
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје