Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1996 - Братот на Diana Ross, текстописецот Arthur Ross е убиен со гушење. Пишувал песни за Marvin Gaye, Miracles, Madonna и други изведувачи.
  • 1963 - На 13 годишна возраст Stevie Wonder за првпат доаѓа на американската топ листа како Little Stevie Wonder со хитот 'Fingertips Parts One and Two.'
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 1981 - Mark Chapman е обвинет за убиство на John Lennon во 1980 година. Добива 20 години затвор.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје