5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје