Најбарани 20.09.2018


1
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
26
2
Намини ноќва
Панче Касапски
12
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
10
4
Летна тајна
Перо Пандиловски
8
5
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
6
6
Electricity
Dua Lipa, Diplo, Mark Ronson
6
7
Eastside
Benny Blanco, Halsey & Khalid
4
8
Youngblood
5 Seconds of Summer
2
9
Clandestino
Shakira & Maluma
2
10
I Like Me Better
Lauv
2
11
Remind Me To Forget
Kygo feat. Miguel
2
12
Only Love
Mary J Blige
2
13
O Me O My
Son Little & Gavin Moss
2
14
Only You
Cheat Codes & Little Mix
2
15
High Hopes
Panic at The Disco
1
16
Sour Diesel
ZAYN
1
17
Sober
Nile Rodgers & Chic feat. Craig David & Stefflon Don
1
18
I Love It
Kanye West & Lil Pump & Adele Givens
1
19
Side Effects
The Chainsmokers feat. Emily Warren
1
20
Drive
Black Coffee & David Guetta feat. Delilah Montague
1
Музички времеплов
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје