Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: Lara Scott
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 1977 - Издаден е хитот на Sex Pistols, 'God Save The Queen'. Песната била забранета на ТВ, на радио и за продажба во некои продавници во В.Британија. Сепак, се продава во над 200.000 копии за една недела и доаѓа до втората позиција на британската синглска листа.
  • 1999 - На Ivor Novello наградите, Rod Stewart и Chrissie Hynde добиваат одликувања за придонес во британската музика, а Robbie Williams и Guy Chambers се прогласени за текстописци на годината.
  • 1935 - Роден е Ruby Lewis од Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1989 - Cliff Richard го издава својот стоти сингл 'The Best Of Me'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје