Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 1980 - UK No.1 Don McLean 'Crying'
  • 1968 - USА No.1 Herb Alpert 'This Guys In Love With You'
  • 1963 - На 13 годишна возраст Stevie Wonder за првпат доаѓа на американската топ листа како Little Stevie Wonder со хитот 'Fingertips Parts One and Two.'
  • 1985 - USА No.1 Bryan Adams 'Heaven'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје