Julia Michaels - Issues


Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Sean Kinney од Alice In Chains (1993 UK No.19 'Would').
  • 1977 - Издаден е хитот на Sex Pistols, 'God Save The Queen'. Песната била забранета на ТВ, на радио и за продажба во некои продавници во В.Британија. Сепак, се продава во над 200.000 копии за една недела и доаѓа до втората позиција на британската синглска листа.
  • 1989 - Cliff Richard го издава својот стоти сингл 'The Best Of Me'.
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1935 - Роден е Ruby Lewis од Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје