Mollono Bass & Ava Asante - Feeling Good


Музички времеплов
  • 1971 - Родена е Lisa Left- Eye Lopes, од TLC (1995 US No.1 & UK No.4 'Waterfalls' 1999 USА No.1 албум 'Fanmail').
  • 1948 - Роден е Pete Sears од Jefferson Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1999 - На Ivor Novello наградите, Rod Stewart и Chrissie Hynde добиваат одликувања за придонес во британската музика, а Robbie Williams и Guy Chambers се прогласени за текстописци на годината.
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје