Kygo & Ellie Goulding - First Time


Музички времеплов
  • 1971 - Родена е Lisa Left- Eye Lopes, од TLC (1995 US No.1 & UK No.4 'Waterfalls' 1999 USА No.1 албум 'Fanmail').
  • 1989 - Cliff Richard го издава својот стоти сингл 'The Best Of Me'.
  • 1948 - Роден е Pete Sears од Jefferson Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје