Топ 10 @ 10 01.07.2019


1
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
| 1 Недела во листата
10
2
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
3 | 4 Недели во листата
6
3
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
| 1 Недела во листата
3
4
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
3 | 2 Недели во листата
4
5
Nature's Hymn (Original Mix)
B.A.X.
3 | 3 Недели во листата
1
6
Day 3 (Dark Matter Mix)
Be Svendsen
| 1 Недела во листата
4
7
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
3 | 3 Недели во листата
6
8
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
5 | 2 Недели во листата
2
9
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
1 | 4 Недели во листата
2
10
Ryo
Joris Voorn
3 | 4 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1964 - Роден е Chris Cornell, вокалист и гитарист во Soundgarden. 'Superunknown'
  • 1971 - На NBC стартува шоуто на Carpenters, 'Make Your Own Kind Of Music'.
  • 1947 - Роден е легендарниот гитарист Carlos Santana. Еве го заедно со Rob Thomas во Smooth.
  • 1999 - Религиозните групации од средна Америка сметаат дека фотографиите на Britney Spears објавени во магазинот Rolling Stone, поттикнуваат детска порнографија. На фотките Britney е претставена со минимум облека на себе во својата спална соба
  • 1986 - Во Лондон е премиерата на филмот 'Sid And Nancy', базиран на животот на Sid Vicious од Sex Pistolѕ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје