Најбарани 20.07.2019


1
Techno
Fiction
69
2
Светлина
Милко
37
3
Мајко
Гуру Харе
19
4
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
10
5
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
6
6
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
6
7
Mad Love
Mabel
5
8
Day 3 (Dark Matter Mix)
Be Svendsen
4
9
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
4
10
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
3
11
Горе или доле
ДНК
3
12
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
3
13
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
2
14
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
2
15
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
2
16
Rescue Me
One Republic
2
17
Only Human
Jonas Brothers
1
18
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
1
19
You Need To Calm Down
Taylor Swift
1
20
Mothers Daughter
Miley Cyrus
1
Музички времеплов
  • 1945 - Родена е Kim Carnes, најпозната по хитот 'Betty Davis Eyes'.
  • 1947 - Роден е легендарниот гитарист Carlos Santana. Еве го заедно со Rob Thomas во Smooth.
  • 1964 - Роден е Chris Cornell, вокалист и гитарист во Soundgarden. 'Superunknown'
  • 1999 - Религиозните групации од средна Америка сметаат дека фотографиите на Britney Spears објавени во магазинот Rolling Stone, поттикнуваат детска порнографија. На фотките Britney е претставена со минимум облека на себе во својата спална соба
  • 1971 - На NBC стартува шоуто на Carpenters, 'Make Your Own Kind Of Music'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје