Музички времеплов


 • 2004 - Вокалистот на Oasis, Liam Gallagher, добива казна од 50.000 евра зашто се степал во германски хотел. Во тепачката ги губи двата прени заби, поради што групшата ја откажува германската турнеја.
 • 1997 - Пејачот на INXS, Michael Hutchence, пронајден е мртов во хотелска соба во Сиднеј. Бил сосема гол и најверојатно претходно се обесил со сопствениот ремен.
 • 1990 - Bill Wyman објавува дека завршува неговиот 17-месечен брак со со моделката Mandy Smith.
 • 1980 - Abba го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'Super Trouper'.
 • 1976 - Jerry Lee Lewis уапесен е зашто возел во пијана состојба и направил сообраќајка.
 • 1975 - USА No.1 KC & the Sunshine Band 'That's The ay (I Like It)'
Музички времеплов
 • 2004 - Вокалистот на Oasis, Liam Gallagher, добива казна од 50.000 евра зашто се степал во германски хотел. Во тепачката ги губи двата прени заби, поради што групшата ја откажува германската турнеја.
 • 1980 - Abba го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'Super Trouper'.
 • 1976 - Jerry Lee Lewis уапесен е зашто возел во пијана состојба и направил сообраќајка.
 • 1990 - Bill Wyman објавува дека завршува неговиот 17-месечен брак со со моделката Mandy Smith.
 • 1997 - Пејачот на INXS, Michael Hutchence, пронајден е мртов во хотелска соба во Сиднеј. Бил сосема гол и најверојатно претходно се обесил со сопствениот ремен.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје