Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје