Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1994 - На концерт на Oasis во Њу Кесел, Noel Gallagher е ошамарен од човек кој скокнал на сцената. Noel не сака да го продолжи концертот, па 300 обожаватели го напаѓаат автобусот на групата.
  • 1980 - UK No.1 Abba 'The Winner Takes It All'
  • 1963 - Родена е Whitney Houston.
  • 1980 - AC/DC го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Back In Black'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје