Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје