Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: Lara Scott
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје