Емисии


Музички времеплов
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје