Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје