Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје