Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2001 - Blink 182 по вторпат доаѓаат на првото место на американската албумска лсита со 'Take Off Your...'.
  • 1944 - Роден е Mick Fleetwood, тапанист во Fleetwood Mac (1987 UK No.5 'Little Lies' и 1977 USА No.1 'Dreams' од светскиот бр.1 албум 'Rumours').
  • 1944 - Роден е Arthur Brown (1968 UK No.1 & USА No.12 'Fire').
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Satisfied'
  • 1977 - UK No.1 Jacksons 'Show You The Way To Go'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје