Музички времеплов
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје