Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 1976 - Филмот на Led Zeppelin, 'The Song Remains The Same' има премиера во Њујорк. На премиерата се собрани 25.000 долари кои одат во добротворни цели.
  • 1996 - Британскиот пејач Mark Morrison е притворен поради обид за кражба во продавница во западен Лондон. Подоцна е ослободен со кауција.
  • 1960 - UK No.1 Roy Orbison 'Only The Lonely'
  • 1973 - USA No.1 Rolling Stones 'Angie'
  • 1979 - USА No.1 Herb Alpert 'Rise'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје