Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје