Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје