Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје