Галерии

Музички времеплов
  • 1975 - Роден е Justin Hawkins, вокалист во Darkness (2003 UK No.2 ‘I Believe In A Thing Called Love’, 2003 UK No.1 албум ‘Permission To Land’).
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје