Музички времеплов


 • 1995 - Def Leppard си обезбедуваат место во Гинисовата книга на рекорди, зашто за само 24 часа одржуваат три концерти на три континенти.
 • 1993 - Take That го добиваат првиот бр.1 албум во В.Британија, 'Everything Changes'.
 • 1989 - Во Англија, Nirvana го имаат првиот европски концерт во живо.
 • 1987 - Филмот 'Who's That Girl'' со Madonna ја има својата лондонска премиера.
 • 1962 - 12-годишниот Little Stevie Wonder го снима првиот сингл за Motown Records, 'Thank You For Loving Me All The Way'.
 • 1961 - UЅА No.1 Dion 'Runaround Sue'
Музички времеплов
 • 1993 - Take That го добиваат првиот бр.1 албум во В.Британија, 'Everything Changes'.
 • 1961 - UЅА No.1 Dion 'Runaround Sue'
 • 1989 - Во Англија, Nirvana го имаат првиот европски концерт во живо.
 • 1987 - Филмот 'Who's That Girl'' со Madonna ја има својата лондонска премиера.
 • 1995 - Def Leppard си обезбедуваат место во Гинисовата книга на рекорди, зашто за само 24 часа одржуваат три концерти на три континенти.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје